Punta Kolları : Her ne kadar geleneksel olarak otomotiv sanayiinde punta kolları krom zirkonyum CuCrZr -HOVADUR® CCZ CW106C alaşımlı yarı mamul ürünlerden imal edilse de, büküm ve su soğutma kanalının boydan boya açılmasındaki zorluklardan ve uzun mesafeli punta kollarındaki esnemenin de fazla olmasından dolayı punta kolları özellikle 40 mm ve üstündeki çaplarda HOVADUR® CNP CW108C ürünü ile imal edilmelidir. Bu ürünün en büyük avantajı ise yüksek mekanik dayanımı ve elektriksel iletkenliğinin yanı sıra ortasında 12 mm hazır delikli olarak imal edilmiş olması ve esnemenin CuCrZr alaşımlı kollara nazaran daha az olmasıdır. Ayrıca, boydan boya delme işlemi sırasında karşılaşılan deliğin doğrusal olmaması veya delme işlemi sırasında kesme-delme takımının parça içinde kırılıp, parçanın tamamen hizmet dışı kalması gibi problemler de bertaraf edilmiş olmaktadır.

Zincir Elektrodları: Bu elektrod grubu ise özel şekillendirilmiş genelde HOVADUR® CCNB alaşımlı yarı mamulden üretilmektedir. Bu sayede ayrıca kare kesitli üründen talaşlı imalat yapılarak üretilmesine gerek kalmamaktadır. Bu da son kullanıcıya, zaman kaybı, fire kaybı, talaşlı imalat sonrasında ısıl işlemin zarar görmüş olması gibi kayıplardan kurtarmaktadır. Ayrıca, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni profil tasarımları da yapılabilmektedır. Profillerimizin ölçü-kalıp listesine için tıklayınız.

Piston Bakırları: Ülkemizde genellikle berilyum alaşımlı bakır pistonlar kullanılmasına rağmen, yurtdışındaki uygulamalarda berilyum ihtiva etmeyen ve çok daha ekonomik çözüm sunan CuNi2Si / CuNi3Si ~CW111C / ~CW112C HOVADUR® CNCS alaşım kullanılmaktadır. Bu ürünün özelliği, iyileştirilmiş soğutma performansı, vakum altında dökülmüş olması sonucunda emsallerine göre daha uzun ömürlü ve performanslı olmaktadır.

Direnç Kaynak Elektrodları: Bu ürün grubu, direnç kaynak metodu ile birleştirilecek malzemenin cinsinden, fiziksel şekline kadar çok geniş bir aralıkta çeşitlilik sunmaktadır. Dikiş kaynak diskleri, düz ve bükümlü punta kolları ile özellikle çelik hasır makinelerindeki yüksek mukavemet ve iletkenlik gerektiren direnç kaynak elektrodları bu gruba girmektedir.