Pano Metal, kurulduğu 1985 yılından beri edinmiş olduğu bilgi birikimi ve hizmet anlayışı ile ithalat ve pazarlamasını yaptığı ürünlerle tüm Türkiye'de sektöründe tanınan bir firma olmuştur. Gerek satış ve gerekse satış sonrası hizmeti ile müşterilerine teknik destek imkanı da sunmaktadır. Tüm Türkiye'ye yaygın pazarlamasını tek noktadan gerçekleştirdiğinden, kargo şirketleri ile de yapmış olduğu özel anlaşmalar çerçevesinde Türkiye'nin her noktasına 24 saat içinde ürün teslimini gerçekleştirebilmektedir.

Tüm bunların sonucunda bakır ve bakır alaşımlarındaki çeyrek asırlık tecrübesini, yüksek standartlarda üretim yapan Alman Schmelzmetall firmasının ürünleri ile birleştirerek, Türkiye'deki son kullanıcılarına sunmaktadır. Ürünleri rakiplerinden üstün kılan en büyük özellik ise, vakum altındaki fırınlarda dökülmüş olması ve uygulanan ısıl işlemler sonrasında ideal iletkenlik ve sertlik değerlerine ulaşabilmesidir.

Pano Metal, fuarcılık anlamında da, sadece Istanbul fuarları ile yetinmeyip, Anadolu fuarlarına da zaman zaman katılmak sureti ile diğer ürünlerinin de tanıtım ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.